Novinky, projekty...

Autor: Marek Jánoš | 3.1.2015 o 11:56 | (upravené 3.1.2015 o 12:02) Karma článku: 1,16 | Prečítané:  169x

Ahojte. Po dlhšej dobe na dovolenke, som si povedal, že musím niečo napísať, aby som nezlenivel a tak asi začnem rovno s novinkami v novom roku, ako to už býva. Rok 2015 pre mňa nie je a veru ani nebude ničím špecifickým, hoc je ešte len jeho tretí deň. Viem, že rôzne predsavzatia, či želania všetkého dobrého, nie sú nikdy k ničomu a vždy človek život žije ďalej. Na predsavzatia sa zabudne, problémy prídu a nakoniec  už v polovici januára zabúdame na všetky tie oslavy, prípitky, želania atď. V tomto roku, však u mňa zmeny nastanú, no nie kvôli jeho začiatku, ale práve kvôli vlastnej iniciatíve a projektom, ktoré plánujem už dlhšie.

Hneď prvý projekt bude uverejňovaný na blogu a to pod názvom  „Interview so všednými ľuďmi“. Poviem k tomu len pár viet. Bude sa jednať o rozhovory s ľuďmi, ktorých denno-denne vidíte v práci, meste, obchode, parkoviskách .. jednoducho 99%. Ako som k tomu prišiel? Jednoducho... Nemôžem sa už pozerať na články o pseudo celebritách a informáciách, ktoré nám nič neprinesú a popritom je toľko príbehov, zaujímavých a krásnych, okolo nás, že človek sa musí len diviť. Tomuto nápadu môžem ďakovať knižke a priateľke Sime, ktorá mi ju venovala “ Je tam hore niekto?“ od Bruna Ferera, kde napísal jeden krátky príbeh o tom, ako ľudí posudzujeme z vonku, no je smutné, že ich nemôžeme poznať bližšie, nakoľko môžu v sebe skrývať toho veľmi veľa. Preto dúfam, že interview s týmito ľuďmi vás nielen zaujme, ale občas aj motivuje a prekvapí.

Ďalší projekt som založil rok dozadu s mojím kamarátom z Ružomberka Richardom s názvom Knihomoli aneb ružomberský knižný klub. Vyzeralo to nádejne. Vznikla skupina na sociálnej sieti, kde bolo čoraz viac zaujímavých ľudí, pribúdali nové príspevky s amatérskymi dielami, okamžité názory a pod. Nakoniec, ako to často býva, prišlo prvé stretnutie, ktoré splnilo všetky očakávania, no ambície pre ďalšiu komunikáciu a fungovanie, akoby zmizli. Skupina upadla a dá sa povedať, že momentálne je neaktívna. Včera som sa však o tom porozprával s jednou členkou a tiež dlhoročnou kamarátkou Dadou a skonštatovali sme, že rozbehneme túto aktivitu znovu, no v Žiline. Cieľom bude hlavne spoznávať sa medzi sebou, nájsť ľudí, ktorí majú podobné záujmy ako vy, sharovať s nami vaše výtvory, chodievať na stretnutia, ktoré často budú s našou amatérskou hudbou, čítačkami a možno z toho neskôr vznikne niečo viac. Nakoľko máme známych aj vo vydavateľstve, nie je problém nádejnému autorovi skúsiť pomôcť a či mu vyzistiť krátky odborný názor.

Ako môžete vidieť plány sú pestré, čas a priestor by na to aj bol, takže dúfam, že neskončia ako mnohé novoročné predsavzatia, či priania.

Nakoniec  Vás len poprosím o jednu vec. Ak ste zo Žiliny, alebo blízkeho okolia, máte radi literatúru, hudbu a občas aj hlboké debaty ozvite sa mi na email: marekjanos53@gmail.com.

Pekný deň, Marek.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Európa sa hýbe smerom, akým chce Merkelová

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

EKONOMIKA

Bankomaty majú výročia. Takto vyzerali pred 50 rokmi

Prvý bankomat dali do používania v roku 1967 v Londýne.


Už ste čítali?