Prvé snehové vločky

Autor: Marek Jánoš | 2.12.2014 o 9:38 | (upravené 31.1.2015 o 8:28) Karma článku: 5,74 | Prečítané:  216x

Ahojte, nedá mi nepodeliť sa s vami o prvé pocity, ktoré vo mne vyvolali (možno sa chytíte za hlavu) prvé vločky snehu.

Už niekoľko dní sa asi každému z nás na sociálnych sieťach zobrazujú statusy a či rôzne obrázky na tému snehu, či už kladné alebo záporné. Osobne ma vždy podobné príspevky vedia dostať do nálady, pretože, aj keď ich zopakuje asi ešte ďalších 10 ľudí v priebehu 10tich minút, tak som šťastný, že sa ľudia vedia tešiť, ešte aj v dnešnej dobe, z krásnych maličkostí, ktoré nám príroda dáva a nie len z veľkého 7´tabletu, či smartfónu.

Moje oči uzreli prvé snehové vločky pár dní dozadu. Mal som práve nočnú zmenu. Bol som vyčerpaný a bez chuti pracovať. Kvôli pracovným povinnostiam som musel vyjsť von (čo sa nezaobišlo bez hundrania, že musím ísť v krátkom tričku do zimy), no veľmi rýchlo sa moje senilné hundranie popod nos zmenilo na úsmev. Všade vôkol mňa vládla tma. Pár svetielok ožarovalo cestu a pred nimi poletovali snehové vločky. Úplne ľahko, ako keby sa im nechcelo padnúť na asfalt a premeniť  sa do kvapalného stavu. Moje zmysly to úplne opantalo. Pocit detinskej radosti ma objal a zalial teplom. V tom okamihu prišli nové sily, nová chuť pracovať a tešiť sa zo všetkého. Predsa práca ma živí, sneh prikrýva zem pri spánku, dážď mi v konečnom dôsledku ovlažuje pery z 3dcl pohára.

Možno niektorým príde tento blog zbytočný, no pre mňa tieto pocity, ktoré som opísal na pol stránky, boli úžasné, nakoľko mnou prebehli v zlomku sekundy a takáto náhla zmena nálad v nás dokáže prebudiť zabudnuté. Preto ľudia, nehundrite na zlé počasie, že moc svieti slnko alebo naopak, že je zamračené a prší. Každá maličkosť, každá zmena počasia, každá zmena okolia ... vo všetkom sa dá nájsť to krásne, čo vás zmení a dodá vám energiu.

Oddýchnime si, prestaňme na chvíľku čítať politické kauzy, kto koho zabil, koho osočoval, ktorý sused sa hádal a skúsme nájsť šťastie aj v maličkých vločkách snehu a či u seba doma. V našich malých deťoch, ktoré sú ako tie vločky, a často krát by sme sa mali učiť práve od nich.

Nezabudnime na našu detskú radosť v nás.

Užite si prvé snehové vločky a pripravujte sa na krásneho Mikuláša s úsmevom na perách.

Marek

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Európa sa hýbe smerom, akým chce Merkelová

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

EKONOMIKA

Bankomaty majú výročia. Takto vyzerali pred 50 rokmi

Prvý bankomat dali do používania v roku 1967 v Londýne.


Už ste čítali?