Priestor na zabíjanie času ...

Autor: Marek Jánoš | 31.5.2015 o 15:19 | (upravené 31.5.2015 o 18:34) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  118x

"Nič ma nezastraší, ani vietor, čo prihnal husté mraky, lebo to bude iba okamih. Moja dôvera rastie, lebo viem, že za mrakmi je moje milované Slnko." (Zdenka Schelingová

Prvé týždne prebehli v anglickom prostredí veľmi rýchlo. Dni boli všedné, až na pár výnimiek. Stretol som sa s pár známymi, riešil som otázku práce a snažil  sa si zvykať na komunikáciu v cudzom jazyku. Nakoľko v práci začnem až v novom mesiaci, tak mám dostatok času na premýšľanie. Bohužiaľ, s nudne vlečucimi myšlienkami a minútami neprichádzalo nič, čo by stálo za zapísanie aspoň pár riadkov.

Moje kroky, však každý deň viedli na krásne miesto, v ktorom zakaždým zanechám pár hodín svojho života. Zabalím si jednu z mojich dýmok, tabak  na ktorý mám chuť a knihu. Miestečko sa nachádza v nie práve malom parku a miestny ho nazývajú "Small Garden".

Túto "záhradu" oddeľuje od zvyšku parku živý plot v ktorom sú dve ťažké, kované brány.  Chodníky tu  budete hľadať darmo, no nahrádzajú ich vychodené pruhy v tráve, ktoré sú ohraničené nízkymi kríčkami. Najradšej sedím v najvzdialenejšom mieste od vchodu. Rozmanité, nízke trsy kvetín, strom, lavička a nespočetné množstvo drozdov, ktorí mi svojou spoločnosťou a spevom spríjemňujú čas.

Najčastejšie sem chodím večer. Minimálne množstvo ľudí, mierny vánok a tabakový dym miešajúci sa s orandžovou žiarou zapadajúceho slnka je ako z rozprávky, bez toho, aby som musel zbytočne preháňať.

Bez diskusie môžem prehlásiť, že by som dokázal opisovať toto epické prostredie aj širšie a krajšie, no predsa plánujem ešte napísať aspoň jednu - dve poviedky, ktoré sa budú odohrať v ňom a tak by bola škoda minúť všetky krásy a postrehy hneď na začiatok.

Dúfam, že každý z Vás si našiel v živote prostredie, ktoré naň vplýva upokojujúco, či nadpozemsky a rád sa do neho zas a znova vracia... 

Pekný deň.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

SVET

Ukradnutú bránu z koncentračného tábora našli v Nórsku

Ukradli ju pred dvoma rokmi z Dachau.

NITRA

Na R1 budú nové odpočívadlá, plánujú ich navzájom prepojiť

Miesta budú určené aj pre kamióny zásobujúce Jaguar.


Už ste čítali?