Novinky, projekty...

Autor: Marek Jánoš | 3.1.2015 o 11:56 | (upravené 3.1.2015 o 12:02) Karma článku: 1,16 | Prečítané:  163x

Ahojte. Po dlhšej dobe na dovolenke, som si povedal, že musím niečo napísať, aby som nezlenivel a tak asi začnem rovno s novinkami v novom roku, ako to už býva. Rok 2015 pre mňa nie je a veru ani nebude ničím špecifickým, hoc je ešte len jeho tretí deň. Viem, že rôzne predsavzatia, či želania všetkého dobrého, nie sú nikdy k ničomu a vždy človek život žije ďalej. Na predsavzatia sa zabudne, problémy prídu a nakoniec  už v polovici januára zabúdame na všetky tie oslavy, prípitky, želania atď. V tomto roku, však u mňa zmeny nastanú, no nie kvôli jeho začiatku, ale práve kvôli vlastnej iniciatíve a projektom, ktoré plánujem už dlhšie.

Hneď prvý projekt bude uverejňovaný na blogu a to pod názvom  „Interview so všednými ľuďmi“. Poviem k tomu len pár viet. Bude sa jednať o rozhovory s ľuďmi, ktorých denno-denne vidíte v práci, meste, obchode, parkoviskách .. jednoducho 99%. Ako som k tomu prišiel? Jednoducho... Nemôžem sa už pozerať na články o pseudo celebritách a informáciách, ktoré nám nič neprinesú a popritom je toľko príbehov, zaujímavých a krásnych, okolo nás, že človek sa musí len diviť. Tomuto nápadu môžem ďakovať knižke a priateľke Sime, ktorá mi ju venovala “ Je tam hore niekto?“ od Bruna Ferera, kde napísal jeden krátky príbeh o tom, ako ľudí posudzujeme z vonku, no je smutné, že ich nemôžeme poznať bližšie, nakoľko môžu v sebe skrývať toho veľmi veľa. Preto dúfam, že interview s týmito ľuďmi vás nielen zaujme, ale občas aj motivuje a prekvapí.

Ďalší projekt som založil rok dozadu s mojím kamarátom z Ružomberka Richardom s názvom Knihomoli aneb ružomberský knižný klub. Vyzeralo to nádejne. Vznikla skupina na sociálnej sieti, kde bolo čoraz viac zaujímavých ľudí, pribúdali nové príspevky s amatérskymi dielami, okamžité názory a pod. Nakoniec, ako to často býva, prišlo prvé stretnutie, ktoré splnilo všetky očakávania, no ambície pre ďalšiu komunikáciu a fungovanie, akoby zmizli. Skupina upadla a dá sa povedať, že momentálne je neaktívna. Včera som sa však o tom porozprával s jednou členkou a tiež dlhoročnou kamarátkou Dadou a skonštatovali sme, že rozbehneme túto aktivitu znovu, no v Žiline. Cieľom bude hlavne spoznávať sa medzi sebou, nájsť ľudí, ktorí majú podobné záujmy ako vy, sharovať s nami vaše výtvory, chodievať na stretnutia, ktoré často budú s našou amatérskou hudbou, čítačkami a možno z toho neskôr vznikne niečo viac. Nakoľko máme známych aj vo vydavateľstve, nie je problém nádejnému autorovi skúsiť pomôcť a či mu vyzistiť krátky odborný názor.

Ako môžete vidieť plány sú pestré, čas a priestor by na to aj bol, takže dúfam, že neskončia ako mnohé novoročné predsavzatia, či priania.

Nakoniec  Vás len poprosím o jednu vec. Ak ste zo Žiliny, alebo blízkeho okolia, máte radi literatúru, hudbu a občas aj hlboké debaty ozvite sa mi na email: marekjanos53@gmail.com.

Pekný deň, Marek.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Súd rozhodol proti Mayovej. Brexit musí schváliť parlament

Odchod Británie z Európskej únie musí odsúhlasiť parlament.

DOMOV

Gašpar podporil konšpirácie, vyvolal pochybnosti o šéfovi polície

Podpis pod vyhlásením by mal Gašpar podľa Kisku vysvetliť.

DOMOV

Lietadlá stáli milióny, no ministri lietajú linkami

Kaliňák hovorí, že každý má slobodný výber, ako bude cestovať.


Už ste čítali?